انس گرفتن با نوزاد پیش از تولد - ارتباط با جنین

درست لحظه‌ای که متوجه می‌شوید باردار هستید، سفر شما در مسیر فرزندپروری آغاز شده است. برخی از والدین برای اینکه فکرها و احساساتی را که در طول بارداری تجربه می‌کنند ثبت کنند شروع به نوشتن دفترچه خاطرات می‌کنند. شاید شما هم مثل اکثر زوج‌هایی که در انتظار تولد فرزندشان هستند، مشتاق از راه رسیدن فرزندتان و شاید هم کمی دل‌نگران همه تغییرات پیش رو باشید. خوشبختانه ۹ ماه بارداری زمان فوق‌العاده‌ای در اختیار والدین آینده قرار می‌دهد تا خود را آماده کنند و با فرزندتان آشنا شوند و خو بیگیرند.

ارتباط‌گیری مهم‌ترین نکته است. (ارتباط با جنین) به هیچ‌کس اجازه ندهید که بابت کتاب خواندن، شعر خواندن و حرف زدن با نوزاد خود قبل از تولد شما را مسخره کنند. بین هفته‌های ۱۸ و ۲۲ بارداری گوش‌های نوزاد رشد می‌کنند و تا هفته‌ی ۳۰ ام بارداری کودک قادر به شنیدن و به‌خاطرسپردن کلمات است. این به معنی این است که فرزند شما تمام صداهای اطراف خود و البته صدا شما را می‌شنود. حرف‌زدن، شعرخواندن و کتاب‌خواندن برای نوزاد بهترین روش برای ارتباط برقرار کردن با او و شروع بخش هیجان‌انگیز پدر و مادر شدن است. صبح ها صبح بخیر و شب ها قبل از خواب به او شب بخیر بگویید و از اتفاقات روزمره‌ی خود برایش صحبت کنید.

می‌توانید از موسیقی و لالایی استفاده‌کنید، موسیقی کلاسیک هم بسیار آرامش‌بخش است. به نظر میرسد نوزادان به موسیقی که هم ریتم با تپش قلب مادرشان باشد بیشتر علاقه دارند.

تقریبا در حدود هفته‌ی بیستم بارداری، ضربه‌زدن و چرخیدن کودک را حس‌خواهید کرد. وقتی نوزاد ضربه میزند می‌توانید به آرامی به شکم خود ضربه بزنید یا آن را نوازش‌کنید و منتظر پاسخ نوزاد باشید. اجازه دهید دیگر اعضا خانواده مثل فرزند بزرگتان نیز این تجربه را همراه شما داشته باشند.

ارتباط با جنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست