راه رفتن روی بالشت‌ها

گروه سنی: یک سال به بالا

اهداف رشدی: تقویت مهارت تعادل، آگاهی از بدن، هماهنگی چشم و پا، تقویت مهارت‌های حرکتی درشت

 

 

قسمتی بی‌خطر در اتاق نشیمن پیدا کنید و روی زمین با بالشت و کوسن یک راه مارپیچ درست کنید. فرزندتان را تشویق کنید رویبالشت‌ها و کوسن‌ها راه برود یا چهار دست‌وپا برود. احتمالاً راه پرپیچ‌و‌خم و ناهمواری است؛ برای همین حتی اگر فرزندتان بهخوبی راهمی‌رود، در ابتدای بازی دستش را بگیرید و وقتی با مسیر آشنا شد بگذارید خودش به‌تنهایی روی بالشت‌ها راه برود، ولی نزدیک اوبمانید که اگر داشت می‌افتاد کمکش کنید. کفش‌ها و جوراب‌های فرزندتان را دربیاورید تا بهتر تعادلش را حفظ کند.

   بهتر است ارتفاع بالشت‌های مسیر یکسان نباشد. می‌توانید برای زیاد کردن ارتفاع از چند بالشت دیگر استفاده کنید. برای اینکه بازی راهیجان‌انگیزتر کنید، می‌توانید مسیر را از زیر میز رد کنید که کودک مجبور شود چهاردست‌وپا از زیر میز بگذرد. یا مثلاً بالش‌ها را دوراتاق هم بچینید که کودک مجبور شود دور اتاق و اطراف مبل‌های نرم مانور دهد (از مبلمان دارای لبه‌های تیز دوری کنید).

   از کوسن‌ها و بالش‌های متنوع و رنگ‌وارنگ با اندازه‌های مختلف استفاده کنید تا بازی جذاب‌تر شود. اگر ورزشکار کوچک شما برایحس کردن موانع با دست‌ و پا وسط مسیر توقف کرد، تعجب نکنید. اجازه بدهید اطرافش را کشف کند و سپس بهآرامی تشویقش کنیدمسیر را ادامه دهد.

بالشت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست